Menu witryny
Odwiedzono nas 654722 razy
od dnia 01.09.2008


Resurfacing
Jest to metoda o wiele bardziej precyzyjna w usuwaniu wierzchniej warstwy skóry aniżeli zabiegi mechaniczne (np. mikrodermabrazja) lub chemiczne (np. kwasy). Zabieg powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, usuwa wszelkie blizny, zmarszczki, uszkodzenie posłoneczne, powiększone pory i przebarwienia oraz ujednolica koloryt. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask. Zabieg ten jest idealny, gdy pacjent wymaga, by okres powrotu do zdrowia był ograniczony do minimum oraz gdy zabieg odmładzania laserem Nd:Yag może nie spełnić oczekiwań pacjenta.
Resurfacing  jest najbardziej efektywną, działająca najgłębiej formą peelingu frakcyjnego. Przeznaczony jest dla osób dojrzałych, z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, wyraźnymi zmarszczkami i bruzdami oraz zwiotczałą skórą.
 
Ten nowatorski zabieg peelingu laserowego głębokiego –resurfacingu, w naszym salonie wykonujemy  laserem Er:Yag firmy Fotona Spectro SP  o długości fali  świetlnej 2940nm. Lasery erbowe Fotony korzystają z tej długości fali dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencje. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Er:YAG Fotona Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP  do szybkiej, zimnej ablacji  w trybie XLP (przedłużonego impulsu) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Laser  ten może prowadzić ablację naskórka bądź skóry mikron po mikronie, zapewniając niezrównaną precyzję i kontrolę zabiegową, krótkie okresy rekonwalescencji oraz wyższy komfort pacjenta, a zarazem jego satysfakcję. Jednocześnie  Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku. Laser Er: YAG w połączeniu z innowacyjnymi głowicami frakcjonującymi pozwala na małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi: fotoodmładzania skóry czy usuwanie blizn lub rozstępów.
 
Film kręcony w salonie
 
Dla kogo jest ten zabieg?
Resurfacing jest najbardziej efektywną, działająca najgłębiej forma peelingu frakcyjnego. Przeznaczony jest dla osób dojrzałych, z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, wyraźnymi zmarszczkami i bruzdami oraz zwiotczałą skórą.
 
 
Efekty zabiegu
Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry. Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji. Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia. 
 

O przeciwwskazaniach mówi właścicielka salonu- Renata Grabowska

Przeciwwskazania:
-Ciąża
-Cukrzyca
-Rozrusznik serca
-Zaburzenia krzepnięcia
-Epilepsja
-Wygładzanie zmarszczek
-Opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry).  Nie należy się opalać (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
-Skłonność do przebarwieńi bliznowców
-Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
-Stosowanie niektórych leków;
                                                          -obniżających krzepliwość krwi- antykoagulanty (np. aspiryna)
                                                          -sterydów
                                                     -fotouczulających; niektórych antybiotyków (np.: tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych (np. furaginy)
                                                         -niektórych ziół (nagietek, dziurawiec i skrzyp polny)
                                                         -stosowania kremów z retinolem
                                                         -peelingi (nie wykonywać na tydzień przed zabiegiem)
 
 
Zalecenia przed zabiegiem:
-Nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem
-Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem
-W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić (jeśli to jest możliwe) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu
-Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
-Zabieg wykonuje się na skórze czystej (należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem)
 
 
Zalecenia dla pacjenta po zabiegu:
-Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu
-Nie zaleca się opalania (słońce, solarium) przez 4 tygodnie po zabiegu
-Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30
-Kosmetyki stosować 5 dni po zabiegu
-Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu
 
 
Efekty zabiegu:
Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry. Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji.

Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

 

 
resu.jpg
 
PRZED ZABIEGIEM
 
 •  minimum dzień przed zabiegiem wypić minimum 2 litry wody
 •  nie opalać się kilka dni przed zabiegiem,
 •  nie stosować kosmetyków okluzyjnych.
 
  PO ZABIEGU
 
 •  nie stosować masaży,
 •  nie używać szorstkich ręczników,
 •  przez kilka dni nie stosować kremów z retinolem, peelingów,
 •  nie pić alkoholu,
 •  unikać słońca oraz solarium,
 •  nie korzystać z sauny i basenu,
 •  unikać wysiłku fizycznego,
 •  bezpośrednio po zabiegu nie należy wykonywać makijażu,
 •  kosmetyki stosować 5 dni po zabiegu
 
 
PRZECIWWSKAZANIA
 •  ciąża
 •  okres menstruacji
 •  okres karmienia piersią
 •  ekspozycja na słońce/solarium na tydzień przed i po zabiegu
 •  choroba nowotworowa
 •  ciężkie zakażenia wirusowe i grzybice (np. opryszczka)
 •  arytmia
 •  wysoka gorączka
 •  łuszczyca
 •  nieustabilizowana cukrzyca
 •  przerwanie ciągłości skóry (w okolicy zabiegu), świeże blizny
 •  skóra źle tolerująca iniekcje (kruchość naczyń krwionośnych, ryzyko powstawania zwłóknień)
 •  alergia na którykolwiek składnik preparatów
 •  stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 •  tendencje do bliznowców
 •  przyjmowanie leków światłouczulających
 •  choroby umysłowe
 •  spożywanie alkoholu 24 godz. przed zabiegiem
  oczy.jpg
 
 

     


 © Salon Renata | projekt i wykonanie MATYSART.PL