Menu witryny
Odwiedzono nas 635102 razy
od dnia 01.09.2008


Tatuaże henną
TATUAŻ HENNĄ
 
Film kręcony w salonie! 

Malunki wykonane naturalną henną znane są w krajach arabskich od tysiącleci. Wykonuje się je z barwnika uzyskanego z lawsonii bezbronnej, wymieszanego z sokiem cytrynowym i roślinnymi olejkami. Jest całkowicie bezpieczna i pozwala na wykonanie wzorów-tatuaży, zmywających się po upływie około trzech tygodni.

henna.jpg
Naturalna henna

Naturalna henna wykonana jest na bazie naturalnych składników. Nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Wykorzystywana jest do poprawiania urody od tysiącleci - można używać jej do barwienia brwi, włosów i rzęs, a także do wykonywania rysunków na ciele. Tradycyjny tatuaż wykonany tą metodą nazywa się mehndi i stanowi ważny element hinduskiej tradycji ślubnej. Pasta z naturalnej henny zazwyczaj będzie miała kolor ciemnozielony bądź brązowy. Powinna mieć cytrynowy bądź egzotyczny zapach, uzyskany dzięki olejkom eterycznym. W paście mogą także znajdować się inne składniki, na przykład mielona kawa.

henna2.jpg


Naturalna henna jest całkowicie bezpieczna i jej używanie w żaden sposób nie zagraża zdrowiu. Działa odżywczo na włosy, dlatego używanie jej jako farby znacznie poprawia ich kolor i kondycję.  
 
henna3.jpg
 
henna4.jpg
 

     


 © Salon Renata | projekt i wykonanie MATYSART.PL